Blogi

Legenda polskiego Sci-Fi: książka '2021, Moonwars' – wreszcie dostępna!

Kilka dni temu miał miejsce niezwykle istotny fakt: na stronie docer.pl zamieszczono tekst (liczący obecnie około 200 stron) drugiego wydania książki science fiction2021, Moonwars”. Przecież w Polsce całkiem sporo publikowanych jest książek o tej tematyce. Jakie więc jest szczególne znaczenie?

Poznaj „Drugą stronę anioła”

Duchowy byt jakim jest anioł ma posłusznie wypełniać boskie zamysły i chronić ludzi, ale czy zawsze tak się dzieje? Poznaj „Drugą stronę anioła” i przekonaj się jaka jest prawda.

Większość z nas deklaruje, że jest osobą wierzącą, choć z praktykowaniem wiary bywa różnie. Uznanie istnienia aniołów, które są znaczącym bytem w wielu religiach zdaje się oczywiste, ale czy jest tak na pewno?

Cykl krótkich opowiadań, opartych na Mitach Cthulhu według H.P. Lovecrafta

„Zielony Las Nadziei” Marka Pietrachowicza i jego trzecia z kolei książka, stanowi cykl horrorów, opartych wiernie na kanonie Mitologii Cthulhu według Howarda Phillipsa Lovecrafta, ojca współczesnej opowieści grozy z gatunku science fiction. Ponadczasowy fenomen Mitów Cthulhu, w których pradawne, przerażające sekrety, trwające „wraz z dziwnymi eonami” i zagrażające ludzkości, przenikają i wkraczają do autentycznego świata Wschodniego Wybrzeża USA dwudziestego stulecia, jest doceniany przez kolejne pokolenia Czytelników.

Falkon 2016

Listopad pod znakiem komiksowego Falkonu!
Już po raz 17. Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon przyciągnie do Lublina kilka tysięcy osób zainteresowanych fantastyką. Tym razem zapraszamy Was w jesienny weekend, 4-6 listopada. Od kilku miesięcy sztab organizatorów przygotowuje dla Was magiczną imprezę, wypełnioną po brzegi wyśmienitym programem, czyli prelekcjami, spotkaniami, konkursami i mnóstwem innych atrakcji. Tegoroczny Falkon jest Falkonem komiksowym. Co to znaczy? Śledźcie nas, a z czasem zaczniemy odkrywać kolejne karty!

Walka dobra ze złem w powieści "Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności"

Literatura fantasy dowodzi naturalnej ludzkiej potrzeby magii, tajemnicy, mitu i niczym nieskrępowanej fantazji. Wszystkie te elementy bez wątpienia znajdziemy w książce Marcina Buczyńskiego Fałszywa Trójca. Fabuła staje się coraz bardziej intrygująca i losy bohaterów niepostrzeżenie pochłaniają nas całkowicie. Każda z postaci łączy w sobie zarówno cechy i atrybuty tradycyjnie jej przypisane, jak też zadziwiającą oryginalność, dzięki czemu potrafi zaskoczyć czytelnika.

Papier czy ebooki

Od kilku lat na polskim rynku księgarskim elektroniczne wydania książek, przeznaczonych na wszelkiego rodzaju czytniki, zdobywają coraz więcej wielbicieli. Zwolennicy takiego rozwiązania jako ich atut wskazują między innymi ekologię - mniej drzew ścinanych na papier, ilość zajmowanego miejsca i wagę - na czytnik o ciężarze paruset gramów można wrzucić tysiące książek i zawsze mieć je pod ręką.

Kate Daniels - kobieta, której boją się nawet wilkołaki.

Przeglądając artykuły i recenzje na Efantastyce spostrzegłam, iż nie ma tu żadnej wzmianki o moim ulubionym cyklu, a mianowicie przygodach Kate Daniels autorstwa Ilony Andrews.
Polski czytelnik miał szansę zapoznać się z wykreowanym przez Andrews uniwersum dzięki staraniom wydawnictwa Fabryka Słów. Jak do tej pory, do polskich księgarń trafiły cztery pierwsze tomy serii, mianowicie:
1) Magia kąsa
2) Magia parzy
3) Magia uderza
4) Magia krwawi.

Kilka słów o Innych

Postanowiłam napisać w końcu coś konkretniejszego i tak się złożyło, że w zasobach mojej pojemnej szuflady natrafiłam na płytkę dvd, która zdążyła się już pokryć kurzem. Z lekkimi obawami przetarłam ją, po czym umieściłam w napędzie, by już po chwili odetchnąć z ulgą. Jeden z moich ulubionych filmów działa i mogę ponownie zapoznać się z mroczną historią, której klimatu nie dorównał na chwilę obecną żaden inny film. O czym mowa? Oczywiści o "Innych".

Strony