Wioska Fantasy

Outpost 2
wioska fantasy

Na dalekim południu, pod lasem mrocznym i dzikim, zbudowano wspólnymi siłami drewniany gród oraz podgrodzie, które przyciągnęły uwagę wielu ludzi nie tylko z okolic, ale też z całego kraju…

Jak się okazuje, cała budowla powstała całkiem niedaleko, bo w Kuńkowcach pod Przemyślem. Oficjalna nazwa „Wioska Fantasy” zdradza już poniekąd jej charakter i klimat. Cały projekt został zainicjowany przez Przemyską Gildię Fantastyki na czele z jej przewodniczącym Remigiuszem Maciupą. To właśnie w grodzie Gildia ma zamiar organizować wszelkie gry i zabawy związane z fantastyką, by pobudzić młodzież do aktywnego i przede wszystkim ciekawego spędzania czasu. Fundusze na budowę uzyskano z programu UE „Młodzież w działaniu”, który pokrył część wydatków. Pozostałą część budowy sfinansował lokalny sponsor – firma Pestal-Gaz. Zorganizowała ona pracowników i sprzęt, bez którego prace budowlane prawdopodobnie nie ruszyły by tak sprawnie. Teren pod budowę przekazała Gmina Przemyśl.

Obecnie „Wioska Fantasy” składa się z grodu z czterema wieżyczkami narożnymi oraz dwiema bramami. Nad głównym wejściem wznosi się okazała strażnica. Pogrodzie to siedem chat rozłożonych na różnych poziomach wzgórza, poniżej zaś utworzono staw-fosę z mostem. W planach jest dobudowanie jeszcze chat, kuźni i karczmy, w której to będą się odbywać imprezy wieczorne.

Otwarcie „Wioski Fantasy”, które odbyło się 25 września 2010r. zainaugurował LARP w klimacie „Wiedźmina” Sapkowskiego pt. „Baśń bez morału”. Zjawiło się wiele osób z całej Polski, by wspólnie z Przemyską Gildią Fantastyki oraz mieszkańcami Przemyśla i okolic świetnie się bawić i w wyjątkowy sposób spędzić czas. Gra trwała prawie cały dzień. W tym czasie „Wioska” tętniła życiem mieszkańców odgrywanej Cintry. Nie zabrakło Grododzierżcy i jego żony oraz żołnierzy Nilfgaardzkich, którzy ową Cintrę najechali. Były również postacie fantastyczne wprost z prozy Sapkowskiego, takie jak: driady, nimfy, nizołki czy elfy.

Całe to wydarzenie przyciągnęło media – nie tylko lokalną prasę ale także TVP Rzeszów, która dnia 7.10.2010r. wyemitowała krótką transmisję ukazującą fragmenty LARP-a oraz wywiady z organizatorami oraz osobami odgrywającymi postacie.

Zima zatrzymała rozbudowę „Wioski” oraz uniemożliwiła Przemyskiej Gildii Fantastyki dalsze organizowanie imprez. Jednak już teraz serdecznie zapraszamy na udział w przyszłorocznych wydarzeniach. Wszelkie informacje na temat planowanych tam wydarzeń można znaleźć na stronie www.pgf.me

Zdjęcia z budowy natomiast można obejrzeć tu:
http://www.facebook.com/pages/Wioska-Fantasy/178535912173678

Dominika „Umbra” Chudzio