Gry

  Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o gamedevie, ale baliście się zapytać. „Tworzyć gry” Patryka Polewiaka już w księgarniach

  Uwielbiasz grać, ale samo granie to dla ciebie za mało i chciałbyś sam tworzyć wirtualne światy? Rozważasz karierę w branży gier wideo, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Sięgnij po „Tworzyć gry” Patryka Polewiaka.

  Remaster Spider-Mana budzi kontrowersje. Twórcy otrzymują nawet groźby śmierci!

  Jednym z najważniejszych elementów związanych z premierą konsoli Playstation 5 miał być wzbogacony o nową zawartość remaster ciepło przyjętej gry o Spider-Manie z 2018 roku. Okazuje się jednak, że pojawiające się od jakiegoś czasu  informacje nie wszystkim przypadły do gustu. Zaprezentowany materiał sprawił wręcz, że twórcy zaczęli otrzymywać groźby!

  Microsoft kupił Bethesdę! Nowy Xbox zyska ogromną bibliotekę gier!

  Pojawiające się od kilku dni w internecie plotki znalazły swoje potwierdzenie. Microsoft zdecydował się na konkretny ruch w kierunku pozyskania ogromnej biblioteki gier, która może umożliwić ich nowej konsoli osiągnięcie sukcesu. Zakup koncernu ZeniMax Media, w którego skład wchodzi choćby Bethesda Softworks stał się faktem!

  "Marvel’s Spider-Man: Miles Morales" na pierwszym gameplayu

  Zapowiedziany już jakiś czas temu "Marvel’s Spider-Man: Miles Morales" doczekał się prezentacji pierwszego gameplay'a. Możemy się dzięki niemu dowiedzieć, jak dynamiczna będzie ta gra!

  "Hogwarts Legacy", czyli nowa gra z uniwersum Harry'ego Pottera!

  "Hogwarts Legacy" to nowa gra, która pozwoli nam niezwykle dokładnie zbadać magiczny świat Harry'ego Pottera. Tym razem jednak nie wcielimy się w chłopca z blizną, ani nawet nie spotkamy na swojej drodze nikogo znanego z książek czy filmów. Fabuła rozgrywać ma się bowiem w 1800 roku!

  Poznaliśmy cenę i datę premiery Playstation 5!

  Środowa prezentacja Playstation 5 przyniosła nam nowe, konkretne informacje na temat zbliżającej się konsoli. Poznaliśmy datę jej debiutu, a także cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić.

  Rocksteady stworzy "Suicide Squad"! Czy to kolejny element budowanego wielkiego uniwersum DC w świecie gier?

  Rocksteady zabiera się na poważnie za kolejną grę związaną z komiksowym uniwersum superbohaterów DC. Tym razem wybór studia padł na Suicide Squad!

  Unreal Engine 5 zapowiedziany! Pierwsza prezentacja odbyła się na Playstation 5!

  Do tej pory to Microsoft prowadził w rywalizacji związanej z promowaniem nadchodzących konsol nowej generacji. Wygląda jednak na to, że Sony zrobiło własnie poważny krok w kierunku przejęcia pałeczki.

  Pad do Playstation 5 oficjalnie zaprezentowany!

  Do tej pory mogliśmy jedynie sobie wyobrażać wygląd Playstatnion 5 i jej padów. O ile sama konsola dalej stanowi dla nas tajemnicę, to dosłownie chwilę temu Sony zdecydowało się ujawnić światu oficjalny wygląd Dualshocka 5!

  W sieci pojawił się nowy gameplay z anulowanego "StarCraft: Ghost"

  Pierwsza zapowiedź "StarCraft: Ghost" rozpaliła wyobraźnię fanów jednej z najpopularniejszych strategii czasu rzeczywistego. Osadzona w uniwersum StarCrafta, a jednocześnie przynosząca zupełnie inny model rozgrywki produkcja została jednak po wielu latach prac anulowana. W sieci pojawił się nowy materiał pokazujący, jak mogła się prezentować ta gra.