Bachanalia Fantastyczne 2014: informacje i gość specjalny


  Pod wcięciem więcej informacji dotyczących zbliżających się Bachanaliów Fantastycznych.

  Trochę o bonusach oraz kolejne ciekawe nazwisko gościa!

  Bonusy za tworzenie programu Bachanaliów!

  Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia programu Bachanaliów Fantastycznych. Mile widziane prelekcje, konkursy, pokazy, śpiewogry i inne formy zabaw z uczestnikami – jesteśmy otwarci na wasze propozycje oraz pomysły!

  Za każdy przyjęty punkt programu wypłacimy jego twórcy 20 bacheli. Jest to waluta bachanaliowa, dzięki której będziesz mógł robić zakupy w naszym sklepiku konwentowym. Propozycje punktów programu prosimy zgłaszać przez specjalny formularz na naszej stronie internetowej www.bachanalia.zgora.pl

  Bogusław Polch kolejnym gościem Bachanaliów

  „Funky Koval” czy też „Kapitan Żbik” to już komiksy legendy. Tym bardziej cieszymy się, iż w tym roku będziemy mogli gościć podczas naszego festiwalu Bogusława Polcha - rysownika, który pracował przy obu tytułach. Artysta zgodził się przyjechać do Zielonej Góry i możemy śmiało zakładać, że zamierza przede wszystkim dobrze się z nami bawić. Nie wiemy jak wy, ale my już nie możemy się doczekać tego spotkania!

  Urodzony w 1941 roku Bogusław Polch pierwsze kroki stawiał w „Korespondencie Wszędobylskim” w 1958 r. publikując dwie krótkie formy fantastyczno-naukowe: „Wyprawa via kosmos" i „Słoneczny rejs Przygody”. W latach 1970-73 zaangażował się w stworzenie siedmiu części „Kapitana Żbika”. W Niemczech pracował również nad serią ośmiu albumów „Według Ericha von Danikena”. Zostały one przetłumaczona na 12 języków i osiągnęły łączny nakład ponad miliona egzemplarzy. W 1982 r. artysta narysował dla UNESCO komiks "Rycerze fair-play". Największą sławę przyniósł Polchowi jednak „Funky Koval” uznany przez wielu za najlepszy polski komiks.

  Rysunki polskiego twórcy charakteryzują się dopracowaniem wszystkich szczegółów, elegancką kreską, dynamiką ujęć i przejrzystą kompozycją strony. Oprócz pracy artystycznej Bogusław Polch zajmował się również tworzeniem grafiki reklamowej i użytkowej oraz ilustracji książkowych.