Bachanalia Fantastyczne 2014: symulator statku kosmicznego i gość specjalny!

  Chcielibyście zostać kapitanem pojazdu gwiezdnego albo, chociaż pierwszym oficerem lub pilotem? Jeśli tak, to będziecie mięli szansę spróbować swoich sił, w tych niecodziennych rolach, podczas Bachanaliów Fantastycznych. Jedną z atrakcji, jakie dla was przygotowaliśmy jest Artemis Spaceship Bridge Simulator, czyli symulator statku kosmicznego.

  Na czym polega cała zabawa? Artemis pozwala nam znaleźć się na mostku dowództwa w pojeździe przemierzającym przestrzeń kosmiczną. Symulacja odbywa się przy pomocy tabletów, na których możemy oglądać mapę taktyczną, zarządzać uzbrojeniem, komunikacją, skanerami czy też zasobami energii. Słowem wszystkim, co znajduje się na każdym porządnym statku kosmicznym.

  Każdy z graczy wciela się w postać członka załogi, który znajduje się na mostku. Nad wszystkim czuwa kapitan, który ma za zadanie kierować pozostałymi, tak aby razem skutecznie przeprowadzić misję. Wybór scenariuszy jest szeroki, więc nikt nie powinien się nudzić, a każda rozgrywka może wyglądać zupełnie inaczej. Brzmi zachęcająco? Więcej informacji na temat symulacji znajdziesz TUTAJ.

  Rober M. Wegner przyjedzie na Bachanalia Fantastyczne

  Lista naszych gości, którzy odwiedzą Bachanalia Fantastyczne cały czas rośnie. Dopiero co informowaliśmy o przyjeździe Rafale Kosiku i wydwnictwie Powergraph a tu już kolejny potwierdzony gość naszej imprezy. W tym roku w Winnym Grodzie nie zabraknie również Roberta M. Wegnera, który potwierdził nam swój przyjazd. Chciałbyś spotkać osobiście autora „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”? Serdecznie zapraszamy!

  Robert M. Wegner zadebiutował w 2002 r. w piśmie „Science Fiction”, gdzie ukazało się jego opowiadanie „Ostatni lot Nocnego Kowboja”. Na jego pierwszą książkę musieliśmy jednak jeszcze trochę poczekać. W 2009 r. światło dzienne ujrzał zbiór opowiadań „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe”, który przyniósł pisarzowi spory rozgłos. Już rok później ukazał się kolejny zbiór osadzony w tym samym uniwersum, „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód.” Rok 2012 to premiera pierwszej powieści autora „Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza”.

  Robert M. Wegner to trzykrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Pierwszy raz otrzymał ją za opowiadanie „Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami”. W 2013 r. jako pisarz otrzymał nagrody Zajdla w obu kategoriach – dla najlepszego opowiadania za utwór „Jeszcze jeden bohater” oraz najlepszej powieści za „Niebo ze stali”. Za tę powieść autor został również uhonorowany Sfinksem oraz Srebrnym Wyróżnieniem, przyznanym przez jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

  Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, iż mamy dla was pewną niespodziankę od Roberta M. Wegnera. W naszym informatorze konwentowym znajdziecie fragment najnowszej powieści autora!

  Informacje o Bachanaliach Fantastycznych – www.bachanalia.zgora.pl