Jubileuszowe okładki Harry'ego Pottera

Dziś mija 20 lat od wydania pierwszej części Harry'ego Pottera na amerykańskim rynku. Z tej okazji Wydawnictwo Scholastic postanowiło przygotować nowe, jubileuszowe wersje wszystkich siedmiu tomów. Poniżej możecie zobaczyć, jak będą się prezentowały poszczególne okładki.

Autorem nowej szaty graficznej jest Brian Selznick, którego projekt nie tylko prezentuje się ciekawie, ale po zestawieniu wszystkich książek razem, tworzy spójną całość. Ciekawostką jest fakt, że grafik jest także wielkim miłośnikiem twórczości J.K. Rowling o czym otwarcie mówi.

Jestem wielkim fanem Harry'ego Pottera (dumny Puchon!) i poproszenie o zilustrowanie okładek z okazji 20-lecia było dla mnie absolutnym zaszczytem. Wiedziałem, że ten projekt wiąże się z wielką odpowiedzialnością wobec historii i czytelników. Powróciłem do książek i szczególnie poruszyły mnie relacje pomiędzy postaciami z magicznego świata J.K. Rowling, więc chciałem, aby te okładki to odzwierciedlały. Jednym z najtrudniejszych i najbardziej satysfakcjonujących aspektów tego procesu było narysowanie siedmiu niezależnych okładek, które dobrze prezentują się samodzielnie, a jednocześnie odpowiednio ustawione stworzą jeden, ciekawy obraz. Potrzeba było dziesiątek szkiców, aby to odpowiednio ustawić i jestem podekscytowany, że tymi ilustracjami mogłem podzielić się moją wielką miłością do tych książek.

Nowe wydania są częścią kampanii mającej upamiętnić wydanie dwadzieścia lat temu książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Powieści w nowych szatach zostaną wydane 26 czerwca na rynku amerykańskim. We wrześniu natomiast pojawi się zaprojektowany przez Selznicka zestaw kolekcjonerski.

Chcielibyście aby takie wydanie pojawiło się w naszym kraju?

Źródłlo: ew.com