Konkurs AlterEgo Cytadela

  Zapraszamy na konkurs AlterEgo Cytadela - który odbędzie się w ramach Festiwalu Fantastyki Cytadela w terminie 27 maja na terenie Twierdzy Modlin (25 km od Warszawy). Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja - nie spóźnijcie się! Szczegóły związane z wydarzeniem znajdziecie w tym miejscu.

  Postapokaliptyczna Zona czy Slavia, świat słowiańskich mitów? A może jeszcze coś innego? Nieważne, jakie uniwersum wybierzesz - czekamy na Twój strój podczas Festiwalu Fantastyki Cytadela. Udowodnij sobie i innym, że potrafisz uszyć lub wykuć coś z innej rzeczywistości, zrób wrażenie na jury i wygraj piękne nagrody!

  Obecność na Cytadeli potwierdziły dziesiątki cosplayerów, dzięki czemu będzie wiele okazji, by skrzyżować miecze świetlne z Darthem Vaderem, stanąć do pojedynku na blastery z Hanem Solo albo spotkać bohaterów z zupełnie innych uniwersów.

  F.F. Cytadela odbędzie się po raz pierwszy na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy. Znajdziecie u nas bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i pokazowy. Będzie również Manga i Anime. Nie zabraknie u nas znakomitych sesji RPG i LARPów. Szykujcie się do ucieczki z Escape Room’u. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych. Młodzi artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Wystawcy na pewno nie zawiodą waszych oczekiwań. A już dziś zacznijcie się szykować na konkurs Cosplay!

  Fani post apo wreszcie znajdą się w prawdziwej Zonie, gdzie zmysły płatają figle. Skupimy się nie tylko na futurologii, ale i dotkniemy źródeł. Zapraszamy Was do Slavii: świata słowiańskich bóstw, mitów i legend! Po tym wszystkim odpoczniecie w naszej kantynie, tuż pod Drzewem Życia.

  Naszą wieczorną przestrzeń namalujemy światłem i dźwiękiem, zapewnionym przez znakomitych DJ’ów i zespoły.

  Więcej informacji (część z nich uzupełniana na bieżąco w miarę potwierdzania kolejnych atrakcji i zbliżania się terminu imprezy) znaleźć można na www.festiwalcytadela.pl

  FESTIWAL FANTASTYKI CYTADELA
  26-28 MAJA 2017 (piątek-niedziela)
  Garnizon Modlin – zespół obiektów historycznych Twierdzy Modlin
  ul. Generała Józefa Bema 200C
  05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

  Zapraszamy!