Lestat powróci w serialu!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów wampirzej twórczości Anne Rice. "Kroniki wampirów" powrócą w formie serialu telewizyjnego. Informację taką na swoim facebooku podała pisarka, która stwierdziła, że teraz, gdy udało jej się odzyskać prawa do ekranizacji, może przywrócić wampirom należne miejsce.

Jeszcze dwa lata temu istniały plany, aby zrealizować kolejny film rozgrywający się w wampirzym uniwersum. Niestety nic z tego nie wyszło. Autorka sama przyznała, że pomysł był, jednak brakowało w nim odpowiedniej wizji. Universal Pictures także nie miało zamiaru ryzykować po tym, jak słabo została przyjęta "Królowa potępionych". Inwestowanie w markę bez bardzo dobrego planu na wykonanie mogłoby się źle odbić na kondycji finansowej studia.

Obecnie Rice wraz ze swoim synem, Christopherem, przygotowuje scenariusz do pilotażowego odcinka. Będzie także producentką wykonawczą całości, dzięki czemu fani mogą być spokojni o całokształt produkcji. Autorka przyznaje, że serial jest właśnie tym, czego oczekiwała od samego początku. Daje jej możliwość dokładniejszego skupienia się na zaprezentowaniu historii swoich bohaterów i szczegółowego ukazania ich historii.

Pierwszy sezon będzie najprawdopodobniej oparty na drugim tomie "Kronik Wampirów", czyli "Wampirze Lestacie". Chwilowo nie wiadomo, czy jakaś konkretna stacja zainteresowała się projektem. Jak do tej pory zrealizowano dwa filmy rozgrywające się w wykreowanym przez Anne Rice świecie. "Wywiad z wampirem" z 1994 roku i "Królową potępionych" z 2002 roku. O ile pierwszy z nich okazał się prawdziwym hitem, to drugi wywołał raczej rozczarowanie. Miejmy nadzieję, że produkcja pozwoli serii powrócić na szczyty.