Life is Strange - już wkrótce także na Androidzie!

  Stęskniliście się za przygodami Max i Chloe? Square Enix ma dla Was dobrą wiadomość. Już w lipcu będziecie mogli zagrać w Life is Strange na Androidzie!

  Stęskniliście się za przygodami Max i Chloe? Square Enix ma dla Was dobrą wiadomość. Już w lipcu będziecie mogli zagrać w Life is Strange na Androidzie!

  Do niedawna jedynie posiadacze iOS mieli możliwość odświeżyć sobie historię dziewczyn na urządzeniach mobilnych. Oficjalna informacja o wersji kompatybilnej z systemem Android ucieszyła wielu fanów. Dzięki rejestracji przedpremierowej, gracze mają możliwość otrzymania informacji o dostępności pierwszego z pięciu planowanych epizodów od razu po jego wypuszczeniu. Cena poszczególnych odcinków oraz całości serii nie jest jeszcze znana.

  Dla tych, którzy nie mieli okazji poznać Life is Strange: w tej grze poznajemy historię Maxine Caulfield, nastolatki, która po powrocie do swojego rodzinnego miasta Arcadia Bay odkrywa, że posiada władzę nad czasem. Ta umiejętność pozwala jej rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia jednej z uczennic - Rachel Amber, odkryć mroczne sekrety mieszkańców, a nawet uratować wiele osób przed śmiercią. Towarzyszy jej przyjaciółka z dzieciństwa, zbuntowana Chloe Price, której Rachel była bardzo bliska. Niestety, możliwość manipulowania czasem ma wysoką cenę, którą będziemy musieli zapłacić pod koniec rozgrywki, niezależnie od dokonanych wcześniej wyborów.

  W wersji na Androida dostępne będzie sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, możliwość dzielenia się postępami i osiągnięciami ze znajomymi za pomocą social media, a także tryb fotografowania, umożliwiający robienie oraz modyfikowanie zdjęć w trakcie rozgrywki. Pod tym linkiem dostępna jest wspomniana wyżej przedpremierowa rejestracja, dzięki której będziemy mogli od razu pobrać pierwszy epizod.

  Katarzyna Zaród