Nasi na Polconie!

  Pierwszy dzień Polconu za nami! Nasi redaktorzy pojawili się na imprezie nie tylko aby zdać relację. Będziecie się mogli z nimi spotkać na kilku punktach programu, który poprowadzą. Poniżej prezentujemy Wam nasz Efantastyczny Rozkład Jazdy!

  Na tegorocznej edycji Polconu będziecie mieli okazję spotkać się z dwiema naszymi redaktorkami. Joanna Krystyczna Radosz i Anna Tess Gołębiowska-Kmieciak wezmą udział w kilku punktach programu na które serdecznie Was zapraszamy!

  Piątek

  15:00 - Stwórzmy sobie świat! Karolina Fedyk, Magdalena Kucenty, Paweł Majka, Marcin Podlewski, Joanna Krystyna Radosz - blok Blok Literacki (Literacka 1)

  Sobota

  15:00 - Powieść w miesiąc, czyli NaNoWriMo od kuchni. Joanna Krystyna Radosz, Anna Hrycyszyn, Anna Łagan, Zuzanna Śliwa, Alicja Tempłowicz, Lady V. - blok Blok Literacki (Literacka 3)
  15:00 - Historia toruńskiego fandomu fandom toruński; prowadzący: Mirosław "Xaric" Kowalski z udziałem Anny Tess Gołębiowskiej-Kmieciak - blok Blok Fandomowy (Fandomowa)
  19:00 - Martyna Raduchowska - spotkanie autorskie: Premiera książki "Łzy Mai". Martyna Raduchowska, prowadzi Anna „Tess” Gołębiowska-Kmieciak - blok Blok Literacki (Literacka 2)

  Niedziela

  11:00 - Spotkanie z Hardą Hordą. Marta Kisiel, Martyna Raduchowska, Ewa Białobęcka, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz-Kamińska, Anna „Tess” Gołębiowska-Kmieciak - blok Blok Literacki12:00 - Miasta, jakich nie znamy - urban fantasy. Aneta Jadowska, Joanna Krystyna Radosz, Anna Karnicka, Marta Malinowska, Agnieszka Grzywacz - blok Blok Literacki (Literacka 1)

  Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. Organizowany jest co roku w innym mieście, a tegoroczna, 33. edycja odbywa się w dniach 12-15 lipca w pięknym, historycznym Toruniu - mieście Kopernika, pierników, krzyżaków i aniołów.

  Polcon 2018 w Toruniu to wydarzenie o charakterze uniwersalnym. Tworzony jest z myślą o wszystkich fanach fantastyki, bez względu na to, czy ci dopiero zaczynają się nią interesować, czy są specjalistami w swojej dziedzinie. To impreza wielopokoleniowa, sprzyjająca nawiązywaniu nowych kontaktów i podtrzymywaniu dawnych przyjaźni. Tradycją Polconu jest równość jego uczestników, bez względu na wiek czy pozycję – na Polconie wszyscy mówią sobie „na ty”.

  Polcon to również konwent, na którym corocznie odbywa się głosowanie i wręczanie Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla, czyli nagrody literackiej przyznawanej najlepszym polskim utworom fantastycznym wydanym w poprzednim roku kalendarzowym.

  Uczestnicy Polconu 2018 mogą się spodziewać wielu wyjątkowych gości, w tym Gości Honorowych. Zgodnie z polconowym zwyczajem, Goście Honorowi zapraszani są w trzech kategoriach: Twórca, Fan i Wydawnictwo. Twórcy zaproszeni w tym roku to Tadeusz Baranowski – malarz, ilustrator, projektant, twórca komiksów, w tym niezapomnianego "Orient Mena", oraz Rafał Kosik – pisarz, założyciel wydawnictwa Powergraph, autor cyklu powieści “Felix, Net i Nika”. Zaproszonym Fanem jest Piotr Derkacz, prezes poznańskiego Klubu Fantastyki “Druga Era” (znanego z organizacji Pyrkonu) i jego wieloletni Prezes. Zaproszonym Wydawnictwem pierwszy raz w historii będzie wydawnictwo zajmujące się grami komputerowymi – Artifex Mundi.

  Oprócz tego Polcon to również multum ciekawych prelekcji o różnym stopniu zaawansowania, turnieje, konkursy, bogaty games room z grami planszowymi, a także imprezy towarzyszące, takie jak Strefa Food Trucków i wydarzenia integracyjne.

  Polcon 2018 objęty jest patronatem naszego serwisu.