Poznaliśmy datę premiery Fallout 76

  Choć CDP Red zaskoczyło i zdominowało E3 trailerem <em>Cyberpunk 2077</em>, fani serii <em>Fallout </em>z pewnością nie mogą czuć się zawiedzeni. Bethesda wyszła naprzeciw ich oczekiwaniom, podając garść konkretnych informacji, w tym datę premiery oraz szczegóły rozgrywki.

  Choć CDP Red zaskoczyło i zdominowało E3 trailerem Cyberpunk 2077, fani serii Fallout z pewnością nie mogą czuć się zawiedzeni. Bethesda wyszła naprzeciw ich oczekiwaniom, podając garść konkretnych informacji, w tym datę premiery oraz szczegóły rozgrywki.

  Nie będę Was trzymać w niepewności: już 14 listopada 2018 przeniesiemy się do postapokaliptycznej Zachodniej Wirginii po katastrofie nuklearnej, a nasze przygody będą prequelem dla poprzednich produkcji z serii Fallout. Wiemy już, że rozgrywka będzie miała charakter wieloosobowy (przewidziano także tryb single-player), co dla wielu z nas jest wspaniałą wiadomością. Twórcy zapewniają także, że dostępny obszar będzie czterokrotnie większy, niż w Fallout 4, co z pewnością ucieszy miłośników dokładnej eksploracji.

  Fabuła oparta została na realizacji misji głównych i pobocznych, którym można sprostać samodzielnie, przy jednoczesnym tworzeniu zgranej społeczności, budowaniu osad oraz wspólnych próbach przeżycia w postapokaliptycznym świecie. Naszym celem będzie dostanie się do broni atomowej, ukrytej w silosach rozmieszczonych na całym grywalnym obszarze. Dzięki temu możliwe stanie się zaatakowanie innych osad. Aby jednak tego dokonać, musimy postawić na kooperację oraz pokonać sporą liczbę zupełnie nowych potworów. Nasza społeczność będzie raczej niewielka, licząca maksymalnie kilkadziesiąt osób.

  Ostatnią dobrą wiadomością dla fanów uniwersum Fallout jest zapowiedziana wersja beta gry, dostępna w przedsprzedaży. Będzie zatem możliwe przetestowanie oraz zaznajomienie się z nią jeszcze przed premierą.

  Katarzyna Zaród