Reakcje gwiazd na zwycięstwo Trumpa

Wybory w USA ze względu na ogromne wpływy ekonomiczne i wojskowe całego kraju interesują cały świat, więc także w Polsce były szeroko komentowane. My jednak przyjrzyjmy się reakcji trojka artystów doskonale znanym miłośnikom fantastyki.

Ron Perlman, bardziej znany jako Hellboy bądź Hannibal Chau z "Pacific Rim", czy też Clay Morrow z "Synów Anarchii", którego możemy właśnie podziwiać w "Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć", postanowił, iż w 2020 roku sam wystartuje na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wypowiedź zetknęła się z ogromnym odzewem fanów: uzyskała (na ten moment) 362 tysiące polubień, 37 tysięcy komentarzy oraz 114 tysięcy udostępnień. Wpis znajdziecie tutaj.

Emma Watson, czyli Hermiona Granger z całej serii opowiadającej o losach Harry'ego Pottera, a już wkrótce także Bella z "Pięknej i Bestii", postawiła na edukację. Młoda aktorka znana z miłości do literatury, poglądów feministycznych oraz wrażliwości na kwestie społeczne (czym namawiasem mówiąc przypomina swoje bohaterki) kontynuowała swój udział w akcji "Books on the Underground" polegającej na zostawianiu w metrze książek w prezencie dla innych podróżnych. Tym razem na londyńskich stacjach pozostawiła teksty autorstwa Mai Angelou, czyli afroamerykańskiej poetki, pisarki, aktorki i aktywistki. Zdjęcia z akcji znajdziecie tutaj.

Z kolei George R.R. Martin, znakomity pisarz, autor m.in. kultowej "Pieśni Lodu i Ognia", zareagował ogromnym przygnębieniem. Był też najbardziej dosadny. Nawiązał do swojej twórczości, informując, że ostrzegał, że zima nadchodzi.

Prezydent łapiący za cipki

Naprawdę nie ma słów, które określą, jak się poczułem tego ranka. Ameryka przemówiła. Naprawdę myślałem, że okażemy się lepsi. Widać, myliłem się. Trump był najgorzej wykwalifikowanym kandydatem na prezydenta w historii. Przyjdzie styczeń, stanie się najgorszym prezydentem w historii oraz niebezpiecznym i niestabilnym graczem na scenie światowej.
A zdziesiątkowani demokraci, mniejszość zarówno w Izbie i Senacie, nie mają możliwości przeciwstawienia mu się. Przez najbliższe cztery lata nasze problemy staną się o wiele, wiele gorsze. Mówiłem, zima nadchodzi. Obecna lokalizacja: w dole. Obecny nastrój: załamany.

Źródło tutaj