Shazam na pierwszym foto i z opisem fabuły!

  Wczoraj do sieci trafiło pierwsze, oficjalne zdjęcie z filmu "Shazam", dzisiaj natomiast otrzymaliśmy opis fabuły. Warner Bros. stara się najwyraźniej powoli rozkręcać kampanię marketingową widowiska.

  Pierwsza zaprezentowana grafika pokazała nam głównego bohatera w kostiumie, a także jego przyjaciela Freddy'ego (Dylan Grazer). Teraz z kolei otrzymaliśmy oficjalny opis fabuły widowiska. Niestety nie zdradza nam on z kim przyjdzie się zmierzyć bohaterowi. Wiadomo jedynie, że nie będzie to postać Black Adama. Fakt ten potwierdził Dwayne Johnson, który sportretuje złoczyńcę w solowym filmie o tej postaci.

  Billy Baxton trafił do nowej rodziny i szybko zaprzyjaźnił się z Freddym, który jest wielkim fanem komiksów. Pewnego dnia podróż Billy'ego metrem została przerwana przez dziwny incydent. Młodzieniec spotkał na swojej drodze tajemniczego Czarodzieja, który od wielu wieków poszukiwał kogoś, kto będzie w stanie zostać spadkobiercą jego mocy. Mężczyzna poinformował nastolatka o tym, że zaszczyt ten przypadł właśnie mu, a pełną moc uzyska, gdy wypowie słowo "Shazam".

  W rolę Billy'ego Baxtona wcielił się Asher Angel, natomiast jego alterego, czyli Shazama portretuje Zachary Levi. Do roli Czarodzieja wybrano znanego z pierwszej części "Strażnikó Galaktyki" Djimona Hounsou.

  Pierwszy trailer produkcji zadebiutuje najprawdopodobniej już wkrótce na odbywającym się w lipcu San Diego Comic-Con. Informację taką potwierdził niedawno autor zdjęć do filmu, Maxime Alexander. Jego zdaniem nastąpi to 21 lipca. Wpis co prawda szybko skasował, jednak wersja ta pokrywa się z przeciekami, które się do tej pory ukazały.

  "Shazam", czyli film o nastolatku Billym Batsonie, który po wypowiedzeniu magicznego zwrotu staje się potężnym superbohaterem obdarzonym mądrością Salomona, siłą Herkulesa, wytrwałością Atlasa, mocą Zeusa, odwagą Achillesa i szybkością Merkurego pojawi się w kinach już w kwietniu przyszłego roku.