Uherkon 2015 - garść wiadomości


  Małe miasto na wschodzie Polski, w którym czas płynie z pozoru spokojnie już na wiosnę będzie emanować prawdziwą magią. Wszystko za sprawą zbliżającego się wielkimi krokami Konwentu Fantastyki „Uherkon”.

  Niedźwiedzi Gród po raz trzeci zaprasza na zlot fanów fantastyki organizowany przez członków Chełmskiego Klubu Fantastyki „Ursus et Spiritus”. Okazuje się bowiem, że miasto mające tak bogatą historię, posiada również ogromne pokłady magii. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Chełma, jak i gości, a w tym roku można spodziewać się jeszcze większej liczby ze względu na atrakcje.

  W tym roku na konwencie znajdą się z całą pewnością bloki LARP, RPG, Games Room, blok Mangi i Anime, a także wiele konkursów m.in. cosplay. Fani fantastycznych zakupów również nie będą się nudzić. Sprzedawcy zagoszczą ze swoimi stoiskami i uwierzcie, będzie w czym wybierać. Nieodłącznym elementem będzie także pokaz fireshow.

  Tegoroczny Uherkon to również plejada gwiazd fantastyki. Na konwencie pojawią się znamienici goście – Aneta Jadowska oraz Jakub Ćwiek!

  Aneta Jadowska, podbija serca czytelników heksalogią o Dorze Wilk, opowiadaniami i prelekcjami o szeroko pojętej popkulturze i seryjnych mordercach. Czujecie dreszczyk emocji? Aneta pracuje nad kolejnymi książkami, a więc fani mocnych wrażeń z pewnością będą zadowoleni. Może autorka zdradzi kilka pikantnych szczegółów z nowych dzieł?

  Jakub Ćwiek to prawdziwy władca fantastyki, który nie boi się próbowania i badania. Poza pisaniem Kuba preleguje, podróżuje po świecie, grywa na gitarze, pisze teksty piosenek, scenariusze i felietony. Jego bohaterowie doczekali się komiksów, LARP-ów, filmów krótkometrażowych, adaptacji teatralnych, słuchowisk, gry karcianej i serii koszulek. To z pewnością nietuzinkowa osobowość!

  Tego nie możecie przegapić! Przypominamy, że III edycja Konwentu Fantasy „Uherkon” odbędzie się w dniach 20-22 marca 2015 r. w murach II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie przy ul. Szpitalnej 14.