Ciekawostki

  Breaking news: naukowcy mają dowód na istnienie wody w stanie ciekłym na Marsie!

  Naukowcy już od dawna podejrzewali, że na Marsie mogła istnieć kiedyś woda w stanie ciekłym, ale dopiero teraz udało się odkryć jej ślady (i nie tylko!) i to na aż tak wielką skalę! Najnowsze badania pokazują wyraźnie, że kiedyś Mars pokrywały liczne akweny. Zmiany na powierzchni planety zaczęły postępować ze względu przekształcanie się klimatu.

  Gal Gadot jako Wonder Woman pojawiła się w... szpitalu

  Dzieci kochają superbohaterów. Już wielokrotnie słyszeliśmy o akcjach podczas których mali pacjenci spotykali w szpitalach swoich ulubieńców. Taka wizyta pomagała im znieść trudności wynikające z leczenia, a często bywała wręcz niesamowitą dawką pozytywnej energii. Tym razem z podobną inicjatywą wyszła Gal Gadot. Aktorka postanowiła zrobić sobie przerwę na planie "Wonder Woman 1984" i w jej trakcie odwiedzić pobliski szpital.

  Kaylee wzywa browncoatów do walki z Trumpem!

  Choć tamto prawodawstwo nas nie dotyczy, możemy wesprzeć sprawę ważną dla aktorki lub po prostu zdobyć przy okazji ciekawą koszulkę. Kaylee mówi, że tak właśnie robią prawdziwi big damn heroes. I zapewnia, że „no power in the 'verse can stop us” (żadna siła we wszechświecie nie może nas powstrzymać), jak mówiła River Tam (grana przez Summer Glau).

  Epidemia Zombie ogarnia nasz kraj!

  "Smartfonowi zombie" to krótki filmik, który swoim klimatem nawiązuje do popularnych produkcji o Zombie. Tym razem jednak nie spotkamy żądnych naszych mózgów istot rodem z horrorów, a istoty pragnące posiąść nasze smartfony! Kampania celuje bowiem do osób, które do tego stopnia skupiają się na wirtualnym świecie, że całkowicie zapominają o tym realnym. W efekcie takiego działania dochodzi do wypadków, które często kończą się śmiercią.

  Andrzej Sapkowski ma dzisiaj urodziny!

  Mało jest twórców, którzy mogą pochwalić się tak wielkimi sukcesami. Postać Geralta z Rivii znana jest obecnie na całym świecie, a to właśnie seria książek o Wiedźminie stała się jednym z kamieni milowych w polskiej fantastyce. Andrzej Sapkowski nie spoczął jednak na jednej serii i udowodnił, że lubi eksperymentować z różnymi realiami.

  "Liga Sprawiedliwości" z ciekawym nawiązaniem do "Batman v Superman"

  "Liga Sprawiedliwości" nie spełniła oczekiwań widzów. Film zawierał w sobie jednak kilka ciekawych elementów, a na jeden z nich zwrócili niedawno uwagę fani. Ciekawy Easter Egg związany z "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości".

  „Doom of Valyria” - animowany prequel Gry o tron!

  Niezwykłym zaangażowaniem wykazał się jeden z fanów Gry o tron. Przez ostatnie dwa lata intensywnie pracował nad animacją, która opowiada o tym, co miało miejsce na długo przed wydarzeniami znanymi nam z kart powieści George'a R.R. Martina i serialu nakręconego przez HBO. Trwający dwadzieścia minut film znajdziecie poniżej.

  Z Hulka do nowego Spider-Mana!

  Małą ciekawostkę mogły odkryć osoby, które miały już okazję widzieć nowy film o Spider-manie, a przy okazji oglądały "Hulka" Anga Lee z 2003 roku. Jak się okazuje, w "Spider-Man: Homecoming" pojawia się w pewnej postaci Jennifer Connelly, która wcześniej wcielała się w postać ukochanej Bruce'a Bannera, czyli Betty Ross. Kogo tym razem zagrała?

  Strony