Konwenty

Polcon startuje już najbliższy czwartek!

Polcon jest najstarszą imprezą w naszym kraju, która skupia wokół siebie miłośników fantastyki. Jedną z najbardziej charakterystycznych jej cech jest to, że każda edycja odbywa się w innym mieście. Tym razem wybór padł na Białystok, gdzie w dniach 8 - 11 sierpnia spotkają się rzesze fantastów, których łączy przede wszystkim jedno. Chęć poczucia wspólnoty z innymi osobami podzielającymi fantastyczne zainteresowania. Wydarzenie to jest także związane z wyłonieniem laureatów nagrody im. Janusza A. Zajdla – w dwóch kategoriach (powieść i opowiadanie).

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2019 wystartuje już na początku września!

KAPITULARZ to odbywająca się w Łodzi coroczna weekendowa impreza konwentowa, zrzeszająca zarówno tłumy fanów fantastyki, jej współczesnych twórców, jak też osoby i rodziny chcące po prostu spędzić weekend w ciekawy sposób. Tegoroczna 8 edycja odbędzie się w dniach 6-8 września w Łodzi, w fantastycznej lokacji gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173.

Zaplanuj podróż, dokończ cosplay, pakuj plecak! Pora ruszać na Sabat Fiction – Fest 2019!

Książki, komiksy, kultura dalekiego wschodu, a także gry elektroniczne i planszowe - to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na uczestników w kieleckim ośrodku wystawienniczym w połowie sierpnia bieżącego roku. Osoby odwiedzające Sabat Fiction - Fest po raz pierwszy z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę, zaś stałych bywalców zaskoczy jeszcze większy rozmach imprezy oraz ilość przygotowanych rozrywek.

Zapraszamy na Polcon 2019!

Polcon jest najstarszą imprezą w naszym kraju, która skupia wokół siebie miłośników fantastyki. Jedną z najbardziej charakterystycznych jej cech jest to, że każda edycja odbywa się w innym mieście. Tym razem wybór padł na Białystok, gdzie w dniach 8 - 11 sierpnia spotkają się rzesze fantastów, których łączy przede wszystkim jedno. Chęć poczucia wspólnoty z innymi osobami podzielającymi ich zainteresowania. Wydarzenie to jest także związane z wyłonieniem laureatów nagrody im. Janusza A. Zajdla – w dwóch kategoriach (powieść i opowiadanie).

Mark Rein•Hagen gościem Pyrkonu 2019!

Mark Rein•Hagen jest także współprojektantem gry Ars Magica i pracował jako scenarzysta oraz producent opartego na uniwersum Wampira serialu "Więzy Krwi", wyprodukowanego przez Aarona Spellinga dla telewizji Fox. Prócz tego Mark założył firmę Atomoton i stworzył "Z-G", pierwszą kolekcjonerską grę figurkową oraz pomógł stworzyć grę VR o nazwie "VRZ: Torment". Jest dyrektorem generalnym Make Believe Games, wydawcy "I Am Zombie", "Toxicity" i "Revolutionaries: American War" of Independence.

Bebok w natarciu

Impreza odbędzie się 16 listopada w MDK w Bytomiu, w godzinach 16:00 - 22:00. Aby zapisać się na sesję trzeba wejść na stronę https://www.bebok.bytom.pl/p/sesje-rpg.html i wybrać interesującą nas sesję (zobaczysz tam, czy są jeszcze wolne miejsca).
⚔️ Wyślij maila na adres bebok.bytom@gmail.com. Podaj swoje imię lub nick i tytuł sesji. Określ swój przedział wiekowy (niepełnoletni/pełnoletni) oraz znajomość systemu (początkujący, obeznany, zaawansowany).

Na Warsaw Comic Conie koniecznie zajrzyj do bloku wiedźmińskiego!

Oto wiedźmiński rozkład jazdy:

piątek 18:00, sala żółta (gry)
Bartosz Piotrowski: "Wiedźminy" sadze nierówne, albo kilka słów o błędach i zmianach Redów względem dzieł Andrzeja Sapkowskiego
Sukces finansowy i artystyczny gier studia CD Projekt RED opartych na przygodach Geralta z Rivii jest nie do zakwestionowania. Jednakże warto pamiętać o tym, że seria "Wiedźmin" nie jest dokładną adaptacją świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. W ciągu tej godziny wspólnie przyjrzymy się mniejszym i większym błędom, jakie popełnili twórcy growej trylogii.

Bachanalia Fantastyczne rozpoczną się już wkrótce!

Swoją obecność potwierdzili: pisarze Rafał Kosik, Bartek Biedrzycki, Paweł Majka, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, tłumacz Krzysztof Sokołowski, youtuber Michał „Baniak” Bańka  profesor Andrzej Drzewiński, fizyk Adam Cebula. Pragnących rozpocząć swoją przygodę z pisaniem kryminałów czekają również warsztaty z Krzysztofem Koziołkiem!

Zamojskie spotkania z fantastyką już w ten weekend!

Już w ten piątek spotykamy się w Zamościu, aby wspólnie przez trzy dni spędzić czas w gronie miłośników fantastyki i znanych autorów literackich. Serdecznie zapraszamy każdego, nawet najmłodszego fantastę oraz osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fantastyką. Przygotowaliśmy dla Was larpy, konkursy, panele z autorami takimi jak: Andrzej Pilipiuk, Krzysztof Piskorski, Daniel Mróz, czy Alicja Janusz. Nie zabraknie również games roomu, w którym będą odbywały się turnieje, oraz wielu ciekawych prelekcji. Do zobaczenia!

Już wkrótce 16 Zamojskie spotkania z fantastyką!

Już 14 września spotykamy się po raz kolejny na Zamojskich spotkaniach z fantastyką! Podczas szesnastej edycji uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych prelekcjach, spotkać swoich ulubionych autorów literackich takich jak na przykład: Andrzej Pilipiuk, Krzysztof Piskorski, Daniel Mróz i Alicja Janusz.

Strony