Konwenty

  Tegoroczny San Diego Comic-Con może zostać odwołany z powodu koronawirusa. Istnieje jednak szansa na jakiś wariant online.

  Koronawirus sprawił, że na całym świecie masowo odwołuje się bądź przesuwa w czasie przeróżne wydarzenia i imprezy. Los taki spotkał choćby nasz rodzimy Pyrkon, który pierwotnie miał się odbyć w maju, a obecnie wiemy już, że wydarzenie przeniesiono na lipiec. Jak się jednak okazuje, dla niektórych nawet ta wakacyjna data wiąże się z ogromnym ryzykiem i z tego właśnie powodu tegoroczna edycja San Diego Comic-Con może zostać odwołana. Nie wszystko jednak stracone.

  Copernicon już w ten weekend!

  Copernicon jest z pewnością imprezą wyjątkową. Warto choćby wspomnieć, że konwent nie ogranicza się jedynie do poszczególnych budynków, lecz otwiera się także na cały Toruń. Mieszkańcy miasta Kopernika zdążyli się już przyzwyczaić do widoku poprzebieranych uczestników, którzy każdego roku odwiedzają ich miasto.

  Polcon startuje już najbliższy czwartek!

  Polcon jest najstarszą imprezą w naszym kraju, która skupia wokół siebie miłośników fantastyki. Jedną z najbardziej charakterystycznych jej cech jest to, że każda edycja odbywa się w innym mieście. Tym razem wybór padł na Białystok, gdzie w dniach 8 - 11 sierpnia spotkają się rzesze fantastów, których łączy przede wszystkim jedno. Chęć poczucia wspólnoty z innymi osobami podzielającymi fantastyczne zainteresowania. Wydarzenie to jest także związane z wyłonieniem laureatów nagrody im. Janusza A. Zajdla – w dwóch kategoriach (powieść i opowiadanie).

  Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2019 wystartuje już na początku września!

  KAPITULARZ to odbywająca się w Łodzi coroczna weekendowa impreza konwentowa, zrzeszająca zarówno tłumy fanów fantastyki, jej współczesnych twórców, jak też osoby i rodziny chcące po prostu spędzić weekend w ciekawy sposób. Tegoroczna 8 edycja odbędzie się w dniach 6-8 września w Łodzi, w fantastycznej lokacji gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173.

  Zaplanuj podróż, dokończ cosplay, pakuj plecak! Pora ruszać na Sabat Fiction – Fest 2019!

  Książki, komiksy, kultura dalekiego wschodu, a także gry elektroniczne i planszowe - to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na uczestników w kieleckim ośrodku wystawienniczym w połowie sierpnia bieżącego roku. Osoby odwiedzające Sabat Fiction - Fest po raz pierwszy z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę, zaś stałych bywalców zaskoczy jeszcze większy rozmach imprezy oraz ilość przygotowanych rozrywek.

  Zapraszamy na Polcon 2019!

  Polcon jest najstarszą imprezą w naszym kraju, która skupia wokół siebie miłośników fantastyki. Jedną z najbardziej charakterystycznych jej cech jest to, że każda edycja odbywa się w innym mieście. Tym razem wybór padł na Białystok, gdzie w dniach 8 - 11 sierpnia spotkają się rzesze fantastów, których łączy przede wszystkim jedno. Chęć poczucia wspólnoty z innymi osobami podzielającymi ich zainteresowania. Wydarzenie to jest także związane z wyłonieniem laureatów nagrody im. Janusza A. Zajdla – w dwóch kategoriach (powieść i opowiadanie).

  Mark Rein•Hagen gościem Pyrkonu 2019!

  Mark Rein•Hagen jest także współprojektantem gry Ars Magica i pracował jako scenarzysta oraz producent opartego na uniwersum Wampira serialu "Więzy Krwi", wyprodukowanego przez Aarona Spellinga dla telewizji Fox. Prócz tego Mark założył firmę Atomoton i stworzył "Z-G", pierwszą kolekcjonerską grę figurkową oraz pomógł stworzyć grę VR o nazwie "VRZ: Torment". Jest dyrektorem generalnym Make Believe Games, wydawcy "I Am Zombie", "Toxicity" i "Revolutionaries: American War" of Independence.

  Bebok w natarciu

  Impreza odbędzie się 16 listopada w MDK w Bytomiu, w godzinach 16:00 - 22:00. Aby zapisać się na sesję trzeba wejść na stronę https://www.bebok.bytom.pl/p/sesje-rpg.html i wybrać interesującą nas sesję (zobaczysz tam, czy są jeszcze wolne miejsca).
  ⚔️ Wyślij maila na adres bebok.bytom@gmail.com. Podaj swoje imię lub nick i tytuł sesji. Określ swój przedział wiekowy (niepełnoletni/pełnoletni) oraz znajomość systemu (początkujący, obeznany, zaawansowany).

  Na Warsaw Comic Conie koniecznie zajrzyj do bloku wiedźmińskiego!

  Oto wiedźmiński rozkład jazdy:

  piątek 18:00, sala żółta (gry)
  Bartosz Piotrowski: "Wiedźminy" sadze nierówne, albo kilka słów o błędach i zmianach Redów względem dzieł Andrzeja Sapkowskiego
  Sukces finansowy i artystyczny gier studia CD Projekt RED opartych na przygodach Geralta z Rivii jest nie do zakwestionowania. Jednakże warto pamiętać o tym, że seria "Wiedźmin" nie jest dokładną adaptacją świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. W ciągu tej godziny wspólnie przyjrzymy się mniejszym i większym błędom, jakie popełnili twórcy growej trylogii.

  Strony