Książki

  On wrócił!

  W ciągu kilku chwil cały dotychczasowy ład rozsypał się za plecami czarodziejów jak domek z kart. "On wrócił. Wrócił. Voldemort" - tak brzmiały pierwsze słowa, jakie wypowiedział świeżo upieczony zwycięzca Turnieju Trójmagicznego Harry Potter 24 czerwca 1995 roku po ukończeniu ostatniego zadania.

  Wszystkiego najlepszego, Dudley!

  Poza rozczarowaniem, że otrzymał jedynie trzydzieści sześć prezentów, Dudley nie miał na co narzekać - w końcu rodzice zabierali jego i jego najlepszego przyjaciela do zoo! Niestety, te urodziny od samego początku zapowiadały się bardzo pechowo: Arabella Figg złamała nogę, przez co nie mogła tego dnia wziąć pod opiekę Harry'ego Pottera, który "zawsze wszystko psuje", więc Dursleyowie, chcąc nie chcąc, musieli przyłączyć siostrzeńca do świętowania.

  W rocznicę śmierci Syriusza Blacka...

  Lubicie Harry'ego Pottera? Pochłanialiście książki i filmy z wypiekami na twarzy? Jeśli tak, z pewnością pamiętacie Syriusza Blacka - najlepszego przyjaciela Jamesa oraz ojca chrzestnego Harry'ego. Dzisiaj, 18 czerwca, przypada 22 rocznica jego śmierci, której nie będziemy jednak czcić minutą ciszy, lecz wspominając wzruszające lub zabawne momenty z życia Huncwota. Gotowi?

  Pierwsze rosyjskie LitRPG już 20 czerwca w Polsce!

  Do polskich księgarń trafia właśnie jedna z najlepszych serii LitRPG – "Droga Szamana" Wasilija Machanienki, jednego z ojców gatunku. Jej pierwszy tom – "Etap 1. Początek" – to numer jeden na liście najpopularniejszych e-booków LitRPG w Rosji. Została przełożona na język angielski, niemiecki, polski, czeski i koreański. O czym opowiada?

  "Zabójcze Maszyny" już wkrótce w księgarniach!

  Już 14 grudnia na ekranach kin zadebiutuje najnowsze dzieło Petera Jacksona, które jest jednocześnie ekranizacją bestsellerowej historii "Zabójcze Maszyny" autorstwa Philipa Revee'a. Z tej okazji Wydawnictwo Amber przygotowało nowe wydanie wspomnianych powieści. Pierwszy tom zadebiutuje w księgarniach już 5 lipca! Dodatkowo wydawca obiecuje, że jeszcze przed premierą widowiska zdąży wydać tom drugi.

  „Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst” już wkrótce w sprzedaży!

  Już 27 czerwca, nakładem Wydawnictwa Skrzat ukaże się nowa książka autorstwa Iwony Wilmowskiej „Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst”. Będzie to kolejna pozycja z cyklu Fantasy dla dzieci. Nasz serwis objął ją swoim patronatem.

  "Lód Czyściciel" Pawła Kornewa już wkrótce w sprzedaży

  Już 1 czerwca, nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się "Lód Czyściciel" czyli nowa powieść Pawła Kornewa.

  Przygranicze to przeniesiony do krainy wiecznego mrozu kawałek naszego świata. Trafić może tam każdy - wystarczy znaleźć się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze - za to wyrwać się stamtąd nie mogą nawet najsilniejsi czarownicy.

  "Stróże" pojawią się już w czerwcu!

  Jakub Ćwiek powraca do anielskiego świata, a wraz z nim LOKI - kłamca, oszust, zdrajca i... ostatnia nadzieja Twojego anioła stróża! Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem książki, która ukaże się już 6 czerwca nakładem wydawnictwa SQN, a także okładką powieści.

  Nietypowe śledztwa, dziwne międzygatunkowe przyjaźnie i całe tony niebiańskiej biurokracji... Ot, dzień jak co dzień w pracy anioła stróża.

  Strony