Wszystkie teksty

Teoria: Thanos wygrał, ale…

Uwaga! Poniższy tekst zawiera spoilery z "Avengers: Infinity War".
ex-libris-cover

Ex Libris

Wszyscy kolekcjonerzy książek w pewnym baśniowym miasteczku stają przed wyzwaniem. Ogłoszono nabór na bardzo pożądaną posadę głównego bibliotekarza. W teorii brzmi dość nudno, ale gorąco robi się wtedy, gdy o to stanowisko ubiegać się zacznie Gobliński Szubrawiec, Galaretowata Kostka, Wielka Stopa czy Ognisty Imp.

Płomień i krzyż. Tom 2

Parę lat temu usłyszałam znaczące słowa: „Poszukiwanie Świętego Graala jest celem samym w sobie”. Dokładnie o tym pomyślałam, gdy przebrnęłam przez ostatnią stronę najnowszej książki Jacka Piekary „Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż. Tom 2”. Choć u Piekary na próżno szukać Świętego Graala, to jego wytrwałe poszukiwania bez wahania mogę przyrównać do długich lat oczekiwań na pojawienie się kolejnego tomu tego cyklu. Koniec końców muszę przyznać, że w czekaniu na tę pozycję najlepsze było właśnie… czekanie, chociaż i to nie do końca.

10 najlepszych gier 2018

10 najlepszych gier 2018 (kolejność wg uznania) 10. Dragon Ball Fighter Z Dotychczasowe bijatyki w uniwersum Dragon Ball były niezbyt satysfakcjonujące. Najnowsza odsłona ma przepiękną oprawę graficzną, jednocześnie serwując nam ciekawą mechanikę rozgrywki. Całość w połączeniu z naszymi ulubionymi bohaterami (Vegeta, Goku itp.), daje nam wreszcie grę na jaką czekaliśmy.

Gwiezdne Wojny w PRL-u (Część 14)

Przy domu kultury

Osiem najlepszych filmów sci –fi z 2018 roku

8. JURASSIC WORLD: FALLEN KINGDOM Wracamy  na wyspę, tym razem, aby ocalić dinozaury, które spowodowały tyle problemów. W najnowszej odsłonie serii erupcja wulkanu zagraża prehistorycznym mieszkańcom Isla Nubar. Oczywiście, zespół naukowców naraża się na niebezpieczeństwo, aby chronić prehistoryczne stworzenia.

Efantastyczny poradnik świąteczny. Co fantastycznego obejrzeć w te Święta?

Cynobrowe pola

Zwykle staram się oceniać debiutujących autorów nieco inaczej niż zapalonych w boju pisarzy. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam na myśli faworyzowania nikogo, a jedynie zwracam uwagę na to, że ktoś, kto startuje ze swoją pierwszą publikacją, dopiero zaczyna wyrabiać pisarski warsztat i pewne aspekty z nim związane mogą jeszcze nie do końca ze sobą współgrać. Nie ma w tym nic złego, bo mało kto potrafi usiąść i z miejsca stworzyć wielowątkową, pełnowymiarową historię, która gdzieś po drodze nie zaliczyłaby żadnych wpadek.

Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

„Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć” były widowiskiem, które naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyło. Do produkcji byłem z początku bardzo uprzedzony, gdyż ekranizacje Harry’ego Pottera, za które odpowiadał David Yates, były moim zdaniem pozbawione klimatu, jaki panował w książkach. Dwa lata temu zrozumiałem, że ten konkretny reżyser po prostu musiał zaczekać na produkcję, która z jednej strony będzie bardziej dorosła, z drugiej natomiast zabierze nas ponownie do świata magii i czarodziejstwa.

Call of Cthulhu

Urodził się 20 sierpnia 1890 roku w Providence, w amerykańskim stanie Rhode Island, w rodzinie o angielskich korzeniach. Bardzo wcześnie zaczął ujawniać swój talent – jako trzylatek recytował poezję, a w wieku sześciu lat sam zaczął pisać pierwsze wiersze. W rozwijaniu pasji pomagał mu dziadek, który zachęcał go do czytania książek i opowiadał mu wymyślone przez siebie, mrożące krew w żyłach historie. Howard Phillips Lovecraft, bo o nim mowa, jest dziś ikoną popkultury.

Strony