5 obiecujących anime, które zadebiutują jesienią 2019

  W momencie w którym piszę ten wpis, do premiery jesiennych anime pozostał jeszcze trochę ponad miesiąc. Chociaż studia tworzące anime nie odkryły jeszcze wszystkich kart, to większość tytułów, które będą debiutować w październiku, jest już znana. To oznacza, że możemy się pokusić o przyjrzenie się najbardziej obiecującym tytułom.

  Do najbardziej oczekiwanych anime jesieni możemy z powodzeniem zaliczyć czwarty sezon Boku no Hero Academia (ang. My Hero Academia 4), drugą część Sword Art Online: Alicization o podtytule War of Underworld, oraz kontynuację przygód kucharza Soumy, czyli Shokugeki no Souma: Shin no Sara.

  Pozwólcie jednak, że w dzisiejszym wpisie odpuścimy sobie najgłośniejsze kontynuacje, a przyjrzymy się wyłącznie serialom debiutującym. Poniżej znajdziecie kilka tytułów anime, które w październiku otrzymają pierwszy sezon. Oto piątka, która może namieszać jesienią 2019 roku.

  Kabukichou Sherlock

  Kabukichou Sherlock to oryginalne anime od studia Production I.G. Jak wskazuje sam tytuł, będzie to serial, w którym zobaczymy bohaterów klasycznej powieści detektywistycznej Sir Artura Conana Doyle'a, w realiach współczesnego Tokio. Historia zaczyna się od pewnego dziwacznego morderstwa dokonanego w Kabukichou, tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni.

  Azur Lane

  Azur Lane to anime, którego podstawą jest smartfonowa gra pod tym samym tytułem, wydana w 2017 roku. W tytule tym, gracze wcielają się w kobiece postacie będące antropomorficznymi interpretacjami okrętów wojennych z okresu II wojny światowej. Fabuła serialu opowie o grupie Azur Lane, kompanii dziewczyn-okrętów, które stanęły do walki z wrogiem zwanym Siren.

  Shinchou Yuusha: Kono Yuusha ga Ore Tuee Kuse ni Shinchou Sugiru

  Serial bazujący na lekkiej powieści, znanej na zachodzie pod tytułem „The Hero is Overpowered but Overly Cautious”. Bogini Listarte przyzywa bohatera, który ma zostać wybawicielem jej świata. Mężczyzna jest silny i ma bardzo wysokie statystyki, jednak nigdy nie podejmuje się walki, dopóki nie jest w 100% pewny swojego zwycięstwa – dotyczy to starć nawet z bardzo słabymi szlamami.

  Beastars

  Akcja Beastars rozgrywa się w świecie zamieszkiwanym przez antropomorficzne zwierzęta roślinożerne i mięsożerne. Głównym bohaterem jest wilk Legoshi, członek szkolnego klubu teatralnego. Chociaż przez większość życia był obiektem strachu i nienawiści ze strony innych, to w rzeczywistości jest bardzo przyjazny. Kiedy w akademii ginie roślinożerca, przez szkołę przetacza się fala niepokoju.

  Assassins Pride

  Fabuła Assassins Pride obraca się wokół dziewczyny o imieniu Mareida. Nastolatce zostaje przydzielony nowy nauczyciel, Kufa, który ma sprawdzić czy dziewczyna potrafi używać mocy many. Mężczyzna jest tak naprawdę profesjonalnym zabójcą, któremu przydzielono zadanie zabicia dziewczyny, jeżeli ta nie wykazuje żadnych umiejętności potrzebnych do walki z potworami.

  Jeżeli chcesz poznać więcej ciekawych seriali animowanych tworzonych w Japonii, odsyłam do listy 40 najlepszych anime 2018 roku. Znajdziesz tam wiele innych tytułów, które niedawno zaczęły swój bieg, jak Violet Evergarden, Sora yori mo Tooi Basho oraz Mo Dao Zu Shi.