Bagiński o kwestiach castingowych

    Tomasz Bagiński udzielił ostatnio Gazecie Wyborczej wywiadu, w którym odpowiedział na pytania dotyczące kwestii castingowych. Czy rozwiał wątpliwości fanów?

    Od dawna wiadomo, że fani podzielili się na dwa obozy. Zwolenników i przeciwników decyzji, jakie zapadły podczas castingów do najnowszej produkcji Netfliksa, opartej prozie Andrzeja Sapkowskiego. Co na ten temat ma do powiedzenia Tomasz Bagiński?

    Rozumiem, że fani mają swoje wyobrażenia, ale wszyscy, którzy wystąpią w serialu, przeszli przez gęste sito castingów. Ludzie mają prawo oceniać. Dostajemy pieniądze również dlatego, że jesteśmy wystawieni na taką krytykę. Jeżeli komuś jest lepiej, bo sobie chlapnął w internecie, że mu się jakiś wybór castingowy nie podoba, to paradoksalnie znaczy, że dobrze wykonujemy naszą robotę. Mamy dawać rozrywkę ludziom, więc jeżeli dla kogoś taką rozrywką jest chlapanie jęzorem w internecie, to spoko.

    Serial zadebiutuje prawdopodobnie pod koniec 2019 roku. W rolach głównych wystąpią: Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anna Shaffer (Triss), Joey Batey (Jaskier), Eamon Farren (Cahir), Lars Mikkelsen (Stregobor), Royce Pierreson (Istredd), Maciej Musiał (Sir Lazlo) i Wilson Radjou-Pujalte (Dara).

    Chętnych do przeczytania całego wywiadu odsyłam do Gazety Wyborczej.