Daredevil podzielił właśnie los Luke'a Cage'a i Iron Fista?

  Trzeci sezon "Daredevila" zebrał naprawdę świetne recenzje i twórcy zadeklarowali, że mają pomysł na kontynuowanie historii. Niestety, wygląda na to, że produkcja podzieliła właśnie los innych seriali realizowanych we współpracy Marvela i Netfliksa.

  Dla wielu fanów seriali Marvela spełniły się właśnie najczarniejsze scenariusze. Netflix oficjalnie ogłosił, iż nie zamierza realizować kolejnego sezonu "Daredevila". Produkcja tym samym podzieliła właśnie los "Luke'a Cage'a" i "Iron Fista".

  Trzeci sezon przygód Diabła z Hell's Kitchen został przez wielu okrzyknięty najlepszą produkcją poświęconą temu bohaterowi. Fani spodziewali się zatem, że Netflix nie zrezygnuje z niej i idąc za głosem fanów, a także producentów, zdecyduje się dać zielone światło dla jeszcze jednego sezonu. Tymczasem oficjalny komunikat prasowy nie pozostawia złudzeń. Kolejny serial został właśnie skasowany.

  Daredevil nie powróci w czwartym sezonie na platformie Netflix. Jesteśmy niezwykle dumni z ostatniego sezonu serialu i chociaż jest to bolesne dla fanów, uważamy, że najlepiej jest zamknąć ten rozdział na wysokim poziomie. Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować showrunnerowi, Erikowi Olesonowi, scenarzystom, świetnej ekipie i niesamowitej obsadzie, w której Charlie Cox wystąpił jako Daredevil. Jesteśmy także wdzięczni fanom, którzy wspierali ten program przez lata. Seria na Netfliksie dobiegła końca, ale trzy istniejące sezony pozostaną z nami przez długie lata, podczas gdy postać Daredevila będzie żyła dalej w przyszłych projektach Marvela.

  Dość tajemniczo brzmi ostatnie zdanie z którego dowiadujemy się, że bohater jeszcze powróci w innych projektach. Fakt ten zastanawia z prostego powodu. Netflix co prawda jeszcze oficjalnie nie anulował "The Defenders", ale z wypowiedzi twórców wyraźnie wynikało, że seria ta nie ma przyszłości. Czy zatem chodzi o jeden z nieskasowanych jeszcze seriali? Wiadomo, że trwają właśnie prace nad trzecim sezonem "Jessiki Jones" i drugim "Punishera". Bardziej jednak prawdopodobna opcja jest taka, że Disney ma zamiar przywrócić niektórych bohaterów na swojej własnej platformie, która wystartuje w przyszłym roku.

  Dziennikarze The Hollywood Reporter ujawniają z kolei, że sytuacja pomiędzy Marvelem, a Netfliksem stała się napięta po tym, jak doszło do spięcia w sprawie trzeciego sezonu "Luke'a Cage'a". Firmy nie potrafiły się dogadać w kwestii długości produkcji. Rozważano bowiem skrócenie jej z trzynastu do dziesięciu odcinków. Ostatecznie konflikt miał doprowadzić do anulowania tego i kolejnych projektów.

  Uważacie, że decyzja o zakończeniu "Daredevila" jest słuszna? A może liczyliście na kolejny sezon? Dajcie nam znać w komentarzu.