DC Comics składa hołd Stanowi Lee

    Śmierć Stana Lee była dla wielu prawdziwym ciosem. Żałobą okryła się nie tylko rodzina, ale także ogromna rzesza ludzi z całego świata, Teraz, gdy od tego przykrego dnia minęły już prawie dwa miesiące, uczcić pamięć współtwórcy takich postaci jak Spider-Man czy Iron Man, postanowiło wydawnictwo DC Comics.

    Ten dzień musiał kiedyś nadejść, chociaż wielu z nas pragnęło, by nigdy nie nastąpił. Dokładnie 12 listopada Stan Lee pożegnał się z naszym światem. Jego śmierć odbiła się szerokim echem i była głośno komentowana w mediach. Teraz, gdy od tego wydarzenia minęły prawie dwa miesiące, DC Comics postanowiło uczcić pamięć człowieka, który miał swój wielki wkład nie tylko w powstanie Marvel Comics, ale także w rozwój i późniejszy sukces całej branży.

    Na amerykańskim rynku ukazały się właśnie nowe zeszyty takich serii komiksowych, jak: "Action Comics", "Detective Comics" i "Heroes in Crisis". Wszystkie zawierały wspólny element. Tylną okładkę poświęconą pamięci Stana Lee, człowieka który odmienił postrzeganie komiksów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego gatunku.

    Chociaż wokół postaci pojawiało się sporo kontrowersji związanych choćby z przypisywaniem sobie pełni zasług związanych z sukcesem danych komiksów, to nie da się ukryć, że "The Man" zasłynął nie tylko swoją pracą, ale także otwartością na kontakty z fanami. Lee był bardzo częstym gościem wielu imprez poświęconych popkulturze. Zawsze starał się znajdować czas dla fanów i jednocześnie aktywnie działał przy powstających kinowych adaptacjach komiksów, których był autorem bądź współautorem. Chyba każdy z nas miał okazję zobaczyć choć jedno jego cameo. a trzeba przyznać. Otrzymał nawet swój epizod w animacji DC "Młodzi Tytani: Akcja!", gdzie twórcy postanowili trochę zażartować z takiej ilości występów.

    Umieszczenie informacji o Stanie Lee na okładkach komiksów DC jest z całą pewnością doskonałym przykładem na to, jak wiele komiksowy świat zawdzięcza temu człowiekowi. Jak najbardziej pochwalamy takie działania konkurencji.