Kultowy serial o X-Menach doczeka się kontynuacji!

Outpost 2
Xmen97

Plotki o powstaniu kontynuacji kultowej animacji z lat dziewięćdziesiątych znalazły potwierdzenie. Prace nad projektem ogłoszono w ramach Disney+ Day.

Jeżeli mieliście okazję dorastać w latach dziewięćdziesiątych to z całą pewnością udało wam się natrafić na animowany serial poświęcony drużynie X-Menów. Produkcja była dla wielu z nas pierwszym kontaktem z superbohaterskim światem Marvela i chyba nie skłamię, gdy stwierdzę, że wyznaczyła pewien kierunek dla późniejszego rozwoju filmowej franczyzy. Niestety historia, a raczej jej zakończenie, pozostawiło po sobie spory niedosyt. Przez lata wydawało się, że fani muszą się po prostu pogodzić z faktem, że nie dane im będzie poznać dalszych losów tytułowej drużyny mutantów. 

Jakiś czas temu pojawiły się jednak plotki, jakoby Disney był zainteresowany stworzeniem kontynuacji serialu. Animacja miałaby trafić na platformę Disney+ i stać się jednym z elementów mających przyciągnąć nowych klientów. Teraz już wiemy, że plotki znalazły potwierdzenie. Produkcja kolejnego sezonu ruszyła pełną parą i premiery możemy spodziewać się w 2023 roku.

Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy jednak zbyt wielu konkretów. Pojawiło się logo, które widzicie powyżej, a także zapewnienie, że historia rozpocznie się dokładnie w tym momencie, w którym zakończył się ostatni odcinek oryginalnej serii. Animacja ma nawiązywać kreską do swojej poprzedniczki, tak więc dobrze znany nam styl powinien zostać zachowany.

Będziecie oglądać nowych X-Menów? A może będzie to świetna okazja, aby zaprezentować animację waszym dzieciom?