O czym będzie "The Batman"?

    Wokół gorąco oczekiwanej, świeżej produkcji o Batmanie zdążyła wytworzyć się niemała aura tajemnicy, która nie zmniejsza się mimo wciąż napływająch nowych informacji na temat filmu. Jakich przeciwników Mrocznego Rycerza będziemy, być może, mogli zobaczyć na ekranie? I jaki będzie zarys fabularny całego widowiska?

    Pisaliśmy już o tym, że w planach twórców jest, aby dzięki The Batman widzowie przekonali się, dlaczego Człowiek-Nietoperz to najlepszy detektyw na świecie. Podobno scenariusz filmu Reevesa ma opierać się o komiks The Long Halloween Jepha Loeba i Tima Sale'a, w którym Mroczny Rycerz próbuje rozwiązać zagadkę Holiday'a - seryjnego zabójcy, który zabija podczas konkretnych okazji lub dni świątecznych (ang. holiday), raz w miesiącu. W opowieści pojawia się całe grono innych antagonistów, w tym, między innymi, widziani już wcześniej na srebrnym ekranie: Poison Ivy, Dwie Twarze czy Joker.

    Fabuła filmu na pewno nie będzie opierać się 1:1 o komiks, lecz patrząc na detektywistyczny klimat graficznej opowieści, szereg złoczyńców pojawiający się w nim oraz zapowiedzi twórców The Batman można wnioskować, że to właśnie będzie główna podstawa dla fabuły wielkoekranowego widowiska.

    O przeciwnikach głównego bohatera w filmie The Batman póki co wiadomo, że prawdopodobnie będą nimi: Pingwin, Kobieta-Kot, Człowiek-Zagadka, Szalony Kapelusznik oraz Dwie Twarze.

    Premiera The Batman 24 czerwca 2021 roku.